Meble.com.pl - komfort na miarę

Leżak z kolekcji "Jut" marki Vondom. Fot. Vondom

Wypoczynkowe meble ogrodowe - 15 propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 cze 2014 08:36 (aktualizacja: 18 cze 2014 07:53)

Co roku pojawiają się nowe, interesujące propozycje mebli przeznaczonych do użytku pod "gołym niebem". Współczesne zewnętrzne meble łączą w sobie odporność na czynniki atmosferyczne i funkcjonalność, zaskakują różnorodnością.

Wśród dostępnych na rynku modeli możemy znaleźć produkty tak różne, że sprostają różnym oczekiwaniom i gustom. Wiele firm, znanych jako producenci mebli ogrodowych czy kontraktowych, obok modeli tradycyjnych, wprowadza nowoczesne linie powstałe przy wykorzystaniu specjalnych tworzyw sztucznych i odpowiednio przygotowanych tkanin. 

W tym przypadku producenci funkcjonalność rozumieją nie tylko jako ergonomię, choć na pewno jest bardzo ważna, ale także jako prostą pielęgnację, łatwy montaż, nieskomplikowane mechanizmy, a przede wszystkim łatwość transportu. Jakość produktu związana jest z odpowiednimi materiałami, ale także z zaprojektowaniem wszystkiego, po najdrobniejsze detale i z trwałością mebli.

Wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji nowoczesnych mebli ogrodowych znajdziemy między innymi poliester, nylon, stal nierdzewną i galwanizowaną, anodyzowane aluminium, włókno szklane, gumę, polipropylen, neopren, loom, HPL, corian, beton, specjalne tkaniny oraz tradycyjnie wykorzystywane trwałe gatunki drewna: jatobę, akację i teak. Tak szerokie spektrum materiałów pozwala na tworzenie mebli bardzo różnorodnych stylistycznie i częstokroć odbiegających swoim wyglądem od tego, co zwykliśmy kojarzyć z meblami ogrodowymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA