Zagospodarowanie narożnika w dolnych szafkach kuchennych nie jest wcale trudne. Dzięki systemom cargo stanie się on wygodny w użytkowaniu i praktyczny. Fot. Nobilia

Zagospodarowanie narożnika w dolnych szafkach kuchennych nie jest wcale trudne. Dzięki systemom cargo stanie się on wygodny w użytkowaniu i praktyczny. Fot. Nobilia

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 sty 2016 08:41

Wyposażenie kuchni. Zobacz 5 wygodnych szafek cargo

Wybór systemów cargo, zamiast tradycyjnych szafek zamykanych frontem, może całkowicie zmienić oblicze kuchni. Dzięki nim kuchnia będzie funkcjonalna, ale i przyjemna w użytkowaniu.

W większości polskich kuchni są tradycyjne półki i szuflady. To najprostsze rozwiązanie z możliwych, ale niestety nie najpraktyczniejsze. Nie ma chyba bowiem bardziej irytującej czynności w kuchni, niż wyjmowanie wszystkich produktów z szafki, aby dostać się do tego jednego, którego w danej chwili potrzebujemy. Szczególnie, jeśli umieszczony jest on na samym końcu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będą szafki typu cargo, które całkowicie wysuwają się spod blatu, dając nam łatwy dostęp do pełnej zawartości. 

Różne rozmiary szafek cargo pomogą funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń kuchni. Wąskie, 15 centymetrowe szafki doskonale nadają się do przechowywania butelek z oliwą, desek do krojenia czy środków czystości. Z kolei wysokie szafki cargo mogą pełnić w kuchni rolę spiżarni. To rozwiązanie doskonałe szczególnie do małych wnętrz, gdzie każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Wiele wysokich modeli cargo ma nośność do nawet 200 kg, więc można w nich przechowywać naprawdę wiele produktów. 

 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Elżbieta, 2017-08-21 20:59:32
    Szukam, które cargo wybrać. Potrzebuję najwyższe. Jakiego producenta mi polecicie?

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce