Kiedy urządzamy swoją wymarzoną kuchnię, musimy zadbać o to, aby  była nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Fot. Pfleiderer

Kiedy urządzamy swoją wymarzoną kuchnię, musimy zadbać o to, aby była nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 28 marz 2018 12:33 (aktualizacja: 29 marz 2018 12:02)

Z czego wykonać piękną ścianę nad blatem kuchennym?

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową. Stale narażona na działanie wilgoci oraz wysokich temperatur, musi być wykonana z bardzo trwałych materiałów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są laminaty HPL.

Czytaj też: Szklane fronty - jak udekorować meble?

Kiedy urządzamy swoją wymarzoną kuchnię, musimy zadbać o to, aby  była nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Ważne jest prawidłowe rozmieszczenie stref, wybór trwałych mebli, które posłużą nam przez długie lata oraz praktycznych materiałów wykończeniowych. To, co w kuchni przykuwa największą uwagę, to kuchenny blat oraz ściana znajdująca się tuż nad nim.

Do wykończenia ściany nad blatem przeznaczonych jest wiele materiałów - tradycyjne płytki ceramiczne, hartowane szkło, farby w niezliczonej ilości kolorów, naturalny kamień, a nawet supermocne tapety. Wszystkie te rozwiązania mają jednak swoje wady, które mogą dać o sobie znać podczas użytkowania kuchni.

W tych trudnych warunkach doskonale sprawdzają się ścianki przyblatowe, które z obu stron oklejone są wysokiej jakości laminatem HPL. Są one  łatwe do utrzymania w czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Można je stosować w okolicy kuchenek gazowych i zlewu, ponieważ odporne są również na działanie wysokich temperatur oraz wody. Powierzchnia ścianek, wolna od szczelin i zagłębień, wykończona laminatem z gładką strukturą, zapewnia również łatwe utrzymanie w czystości. To bardzo przydatna cecha w kuchni, w której - jak wiadomo - nieustannie coś się brudzi. Dodatkowo, niektóre produkty dostępne na rynku mają powłoki z efektem anti-fingerprint, zapewniające wysoką odporność na ślady palców czy tłuszczu, a także warstwy antybakteryjne.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce