Meble.com.pl - komfort na miarę

Zagłówek w sofie marki Asiama. Fot. Asiama

Zagłówek z regulacją - klucz do komfortowego odpoczynku

  • Autor: kh
  • 24 cze 2014 13:14 (aktualizacja: 25 cze 2014 08:19)

Zagłówek z regulacją to klucz do uzyskania komfortu odpoczynku. Dostosowany do postury i pozycji osoby odpoczywającej pozwala odpocząć po długim dniu pracy zmęczonemu kręgosłupowi i mięśniom karku.

Wyposażenie mebla tapicerowanego w tzw. funkcje – czyli wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej skomplikowane mechanizmy służące do składania i rozkładania poszczególnych jego części, z handlowego punktu widzenia, jest elementem obecnie wręcz niezbędnym. Niektórzy pracownicy salonów meblowych mówią wręcz wprost „meble bez funkcji nie mają racji bytu", lub też "nikt ich nie chce”. Dotyczy to również regulacji elementu na pierwszy rzut oka niepozornego, który jednak w grze o komfort użytkownika odgrywa bardzo znaczącą rolę - zagłówka.

Opcja regulacji położenia i kąta nachylenia zagłówka jest obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem - szyi, karkowi i plecom. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA