Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw Torino. Ze względu na swoją nietypową formę sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i stylizowanych. Fot. Unimebel

Zestaw wypoczynkowy. Nowości z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 cze 2016 09:22 (aktualizacja: 21 cze 2016 09:57)

Jeśli nasz salon jest dość duży i przestronny, a my cenimy sobie swobodę i wygodę, możemy zainwestować w zestaw wypoczynkowy. Zebraliśmy dla Was kilka modnych przykładów.

Wybór rozwiązania na jakie się zdecydujemy przy wyborze mebli do salonu zależy głównie od jego wielkości i kształtu. Im większe pomieszczenie, tym większe pole do popisu mamy.

Standardowy zestaw wypoczynkowy składa się z sofy, narożnika i foteli. Zestaw z sofą jest najpopularniejszy, ponieważ dość łatwo jest go ustawić, nawet w niewielkim pokoju. W sklepach dostępnych jest jednak wiele opcji jeśli chodzi o rozmiar, przed zakupem warto jest więc dokładnie sprawdzić wymiary pomieszczenia. 

Jeżeli nie chcemy umieszczać w swoim salonie standardowej sofy i foteli, warto zwrócić uwagę na narożniki. To niezwykle praktyczne i funkcjonalne meble. Ponieważ ustawiamy je w rogu pokoju, nie zabieramy niepotrzebnie miejsca, a jednocześnie wykorzystujemy przestrzeń, którą zwykle ciężko jest wypełnić. Narożniki świetnie sprawdzają się także w sytuacji, gdy odwiedza nasz dalsza rodzina i chce zostać na noc. Większość modeli dostępnych jest bowiem z funkcją spania. 

Jeśli chodzi o zestaw wypoczynkowy istotne jest, aby zarówno sofa jak i fotel miały głębokie siedziska, umożliwiające wygodne siadanie, oraz oparcie na tyle wysokie, by umożliwiło zajęcie stabilnej, komfortowej pozycji. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA