Fot. Desiree

Fot. Desiree

  • Autor: bm
  • 29 lis 2017 08:45 (aktualizacja: 29 lis 2017 12:48)

Zobacz 20 nietypowych stolików kawowych!

Mogą być wykonane z dziurkowanego metalu, betonu architektonicznego, szkła, tworzywa, skóry lub innych materiałów. Ich forma jest dowolna - zarówno blat, jak i podstawa mogą mieć nawet najdziwniejsze kształty. Oryginalny stolik kawowy to wyrazisty element przykuwający uwagę we wnętrzu.

Podręczny stolik, zwany umownie „kawowym”, to na pozór drobny, niewiele znaczący element wnętrza. Ale zarówno polscy, jak i zagraniczni projektanci i producenci udowadniają, że ten niewielki mebel może być wzorniczym arcydziełem i dyktować styl i klimat pomieszczenia. Wybierając tego rodzaju mebel, nie należy zapominać o jego funkcjonalności i podstawowej roli „pomocnika”. Ważne są więc między innymi jego wymiary. Powinien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia oraz sofy i foteli, przy których zostanie postawiony. Najlepiej, jeśli będzie niższy i węższy od kanapy. Ważna jest również wysokość stolika kawowego, w minimalistycznych wnętrzach dobrze wyglądają stoliki, które mają zaledwie 20 cm wysokości. Jednak optymalna wysokość wynosi 55 cm. Ważna jest też jego stabilność – ma służyć do codziennych czynności, więc na pewno będzie przez klienta mocno eksploatowany.

A wygląd stolika kawowego? Tutaj projektanci mają duże pole do popisu. Począwszy od kształtu stolika (może być kwadratowy, prostokątny, owalny, okrągły itd.), poprzez rodzaj i kształt nóg (1,3, 4 nogi, postument, płozy itp.), materiał, z którego został wykonany (drewno, płyta, szkło, tworzywo, metal), aż po dodatkowe elementy wzbogacające jego funkcjonalność (półki, szuflady, kółka) lub estetykę.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce