Okrągły stół sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Kolekcja Simple. Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 22 sty 2018 09:17 (aktualizacja: 24 sty 2018 10:20)

Zobacz, jak zaaranżować jadalnię z okrągłym stołem w roli głównej

Wydawałoby się, że stoły z okrągłymi lub owalnymi blatami stają się powoli produktem niszowym, wybieranym przez nielicznych użytkowników. Jednak ich niezaprzeczalny urok i siła tradycji sprawiają, że we wnętrzu prezentują się efektownie i czynią je bardziej przytulnym.

Okrągły stół pozornie wydaje się trudny do ustawienia w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy nie jest ono zbyt obszerne. Ale jego wizualna lekkość i brak ostrych kantów sprawiają, że nie powinien przytłaczać wnętrza i będzie dobrze wyglądał zarówno w przestronnej jadalni, jak i w niewielkim kąciku,w którym spożywamy posiłki. Stoły o zaokrąglonych blatach doskonale wpasowują się we wnętrza urządzone w stylu klasycznym - harmonizują z tradycyjnym umeblowaniem i eleganckimi dodatkami. Ale odpowiednio dobrany stół możemy też ustawić w nowoczesnym wnętrzu, sprawi wówczas, że stanie się ono bardziej przytulne. 

Wybierając stół do jadalni, na pewno warto zwrócić uwagę właśnie na mebel z okrągłym lub owalnym blatem. Często tego rodzaju stoły są posadowione na postumentach, dzięki czemu można przy nich wygodnie i komfortowo siedzieć. Niektórzy producenci proponują również systemy rozkładania stołów okrągłych, co sprawia, że stają się one rozwiązaniem również dla dużej rodziny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce