Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Dino świat" Baggi. Fot. Baggi

Zwierzaki w pokoju dziecięcym - 10 propozycji

  • Autor: kh
  • 14 maj 2014 10:04 (aktualizacja: 16 maj 2014 08:19)

Motywy ze świata przyrody są często wykorzystywane w meblarstwie - zwłaszcza w segmencie mebli dziecięcych. Zabawne zwierzęta, kwiatki i drzewa pojawiają się na frontach w formie grafik, a także na uchwytach i akcesoriach...

Aranżowanie pokojów dziecięcych rządzi się innymi prawami, niż przygotowywanie wystoju wszelkich innych pomieszczeń w domu. Pokój malucha nie musi być stylowy i w 100% uporządkowany. Lepiej by przypominał magiczną krainę, w której dziecko będzie się czuło bezpiecznie i swobodnie.

Ale stworzenie takiego wyjątkowego nastroju nie jest łatwe. By uzyskać ten efekt, producenci mebli i akcesoriów meblowych często sięgają po motywy ze świata przyrody. Doskonałym przykładem są motywy zwierzęce, które w przypadku segmentu mebli dziecięcych i młodzieżowych wykorzystywane są wyjątkowo często. Zabawne i kolorowe żyrafy, słonie, koniki, żaby, misie, króliki... wymieniać by tak można w nieskończoność... pojawiają się między innymi w formie grafik umieszczanych na frontach mebli. Niekiedy można je demontować, tak by kiedy się znudzą można było je szybko i łatwo zastąpić, ale bywa i tak, że są integralnym elementem bryły. Tak jest w przypadku na przykład łóżek firmy Plastico, których wezgłowiom i boczkom nadano formę zwierzątka.

Na uwagę zasługują także akcesoria meblowe proponowane m.in. przez firmy GTV, Gamet, Schwinn, czy Amix. Wśród nich trzeba wymienić wykonane z elastycznego tworzywa uchwyty, które j ujmują ciekawą i zabawną formą małych zwierzątek.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA