Kuchnia z serii Senso Kitchens firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 17 paź 2017 22:50 (aktualizacja: 18 paź 2017 14:05)

10 sposobów na białą kuchnię

Biel jest niekwestionowaną królową polskich kuchni. Nie ulega modom i kolejnym, sezonowym trendom. Poza tym jest praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Meble kuchenne wybrane w tym kolorze będą ozdobą wnętrza przez wiele lat.

Kuchnie w stylu klasycznym - zobacz inspirujące pomysły

Zabudowa kuchenna z białymi frontami jest elegancka i nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Równie dobrze sprawdza się w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. W pierwszym przypadku przybiera postać gładkich, minimalistycznych frontów, zaś w drugim cieszy oczy wielością wysmakowanych ozdób w postaci starannie dobranych uchwytów, dekoracyjnych witryn lub frezowanych frontów. Warto przy tym pamiętać, że atutem bieli jest zdolność optycznego powiększania nawet pozornie niewielkich pomieszczeń.

Biel, wbrew pozorom, nie jest jednolitym kolorem. Występuje w szerokiej palecie odcieni, od zimnych, ascetycznych, po kremowe, lekko muśnięte delikatnymi pastelami. Nie wyczerpuje to gamy dostępnych wzorów, bowiem można również wybierać wśród różnych typów wykończenia powierzchni - matowych i gładkich. Obie wersje mają swoich zadeklarowanych zwolenników i przeciwników, których przekonują nie tylko względy dekoracyjne, ale i praktyczne, głównie łatwość utrzymania w czystości.

Nie zapominajmy, że biel lubi w kuchni "towarzystwo", więc można ją bez problemu łączyć z pokrewnymi odcieniami lub przeciwstawnymi, gdy chcemy osiągnąć efekt intrygującego kontrastu. Tak czy inaczej, będzie to trafiony wybór na lata.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • kinga, 2017-11-13 12:47:15
    U nas nareszcie zakończyliśmy urządzanie. W sobote dojechał już nasz stół liberi z mebluj dom.Ładnie wszystko wyszło ale tak się przyglądam, że jest bardzo podobny do tego z tej aranżacji co przy oknie stoi motor. Praktycznie jest identyczny, nie wiem, ale mój jest rozkładany

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce