Kolekcja Sempre firmy Mebin. Fot. Mebin

  • Autor: mg
  • 24 sty 2018 08:29 (aktualizacja: 25 sty 2018 13:18)

Ciemne meble w salonie i jadalni - postaw na wysmakowaną elegancję

Meble utrzymane w ciemnych kolorach wnoszą do salonu czy jadalni nutę elegancji i klasycznego stylu. Warto jednak pamiętać, żeby nie przytłoczyć nimi wnętrza - w tej sytuacji mile jest widziany wyraźny kontrast w postaci jasnych ścian lub wyrazistych dodatków.

15 oryginalnych stołów do jadalni - sposób na nowoczesne wnętrze

Kolekcje mebli utrzymanych w ciemnej kolorystyce to propozycja dla osób, które dobrze czują się w klasycznych aranżacjach. Dzięki nim salon czy jadalnia nabiorą bardziej eleganckiego charakteru. Warto jednak pamiętać, że ciemne meble potrzebują większej przestrzeni. W innym przypadku przytłoczą wnętrze. Ważne jest też odpowiednie operowanie kolorem - jasne ściany (pastelowe, beżowe, szare) czy dodatki w postaci modnego złota czy miedzi sprawią, że wystrój stanie się lżejszy wizualnie. Warto pamiętać o tych zasadach, tym bardziej, że urządzając salon czy jadalnię, najczęściej kupujemy cały zestaw, a nie pojedynczy mebel.

Ciemna kolorystyka mebli do salonu czy jadalni to zasługa przede wszystkim użycia ciemnych wybarwień drewna. Są to głównie dęby i orzechy, niekiedy też gatunki drewna egzotycznego.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce