Łóżko Ariana. Fot. Comforteo

Łóżko Ariana. Fot. Comforteo

  • Autor: bm
  • 11 maj 2018 08:58 (aktualizacja: 14 maj 2018 09:23)

Czy styl loftowy pasuje do sypialni? Przekonaj się sam!

Wysokie sufity, okna zajmujące całe ściany, otwarte pomieszczenia, surowa stylistyka – wydawałoby się, że styl loftowy nie do końca pasuje do sypialni, od której oczekujemy ciepła i przytulności. Ale odpowiednio dobierając meble i dodatki, możemy stworzyć piękne i przyjazne wnętrze w industrialnym klimacie.

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesna sypialnia - zobacz, jak urządzili ją inni!

Niepowtarzalny, industrialny klimat loftu buduje nam przede wszystkim… przestrzeń. Najłatwiej stworzyć aranżację tego typu we wnętrzu z wysokim sufitem i dużymi oknami, ale nawet „zwykłemu” pomieszczeniu możemy spróbować nadać choć namiastkę takiego klimatu. We wnętrzu w stylu loft mile widziane są przede wszystkim proste, wręcz surowe formy mebli i naturalne materiały, z których wyposażenie zostało wykonane. Metal, szkło, kamień, naturalne drewno - doskonale podkreślą industrialny charakter wnętrza.

Industrialny styl nie musi być koniecznie chłodny i surowy. Wybierając drewno i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Żywe kolory mebli czy barwne, lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamią ascetyczne przestrzenie. W osiągnięciu odpowiedniego wrażenia pomoże nam też dobrze dobrane oświetlenie, które podkreśli przestronność wnętrza i pozwoli nieco przełamać jego charakterystyczną surowość.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce