Narożnik Barcelona firmy Wajnert. Fot. Wajnert

Narożnik Barcelona firmy Wajnert. Fot. Wajnert

  • Autor: mg
  • 17 gru 2017 17:00 (aktualizacja: 18 gru 2017 10:37)

Jak wybrać idealny narożnik do salonu - porady eksperta

Odpowiednio dobrany do stylu i wielkości wnętrza narożnik będzie niewątpliwie prawdziwą ozdobą salonu. Podpowiadamy, czym kierować się podczas jego kupna? Praktycznych porad udziela Aldona Czechowska, product manager marki Wajnert.

Kolorowe sofy - sposób na odświeżenie salonu

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one łączyć design z funkcjonalnością. Często słyszy się, że dobrym wyborem są narożniki. Co przemawia na ich korzyść?

Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu.

Narożnik to mebel, który zajmuje w salonie dużo miejsca. Jak odpowiednio dobrać jego rozmiar i ułożenie do wielkości pomieszczenia?

Rzeczywiście, wybór odpowiednio dużego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, a do tego mebel ma być główną ozdobą salonu, warto wybrać obszerniejszą bryłę – na przykład z kolekcji mebli modułowych. Zastosowanie takich kanap w dużym salonie pomoże nam optycznie zamknąć część wypoczynkową, dzięki czemu zyska ona na przytulności. Narożniki sprawdzą się również w domach dużych rodzin oraz w sytuacji, gdy będziemy przyjmować większą liczbę gości.

W dużych przestrzeniach rzeczywiście możemy pozwolić sobie na wiele różnych kombinacji, ale czy narożnik nie będzie zbyt obszerny w przypadku małych pomieszczeń?

Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji, to warto wybrać małą, kompaktową bryłę,zakończoną z jednej strony bokiem, a drugiej tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć.

W salonie istotna jest też funkcjonalność naszych mebli. Jak to wygląda w przypadku kanap narożnych?

Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania. Da nam on możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

O jakich innych, istotnych rzeczach powinniśmy jeszcze pamiętać przy wyborze mebli wypoczynkowych?

Nasze meble posiadają wiele dodatkowych funkcjonalności, które pozwalają na uzyskanie niecodziennego poziomu komfortu. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, są także wygodne i komfortowe siedziska. Siedziska powinny być na tyle głębokie, by podpierać udo na całej długości i sięgać aż do kolana. Komplety wypoczynkowe Wajnert, oprócz wyżej wspomnianych cech, charakteryzują się ponadto wysuwanymi siedziskami – to funkcjonalność dla osób wysokich oraz dla tych, które potrzebują do wypoczynku wyjątkowo dużej powierzchni do siedzenia. Osobom wysokim polecamy również narożniki, które posiadają wysokie oparcie bądź regulowane zagłówki, które znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Wiele kolekcji narożników zaopatrzonyvh jest w praktyczne schowki i półki na gazetę, ładowarkę do telefonu lub panel audio. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu można posłuchać muzyki z telefonu na głośnikach, nie ruszając się kanapy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce