Kuchenna wyspa to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie i niezwykle praktyczne. Fot. Mebel Rust

Kuchenna wyspa to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie i niezwykle praktyczne. Fot. Mebel Rust

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 09:46 (aktualizacja: 26 sie 2017 09:53)

Kuchenna wyspa - prezentujemy przykłady ciekawych wnętrz

Jeśli dysponujesz kuchnią o dużym metrażu, warto pomyśleć o zabudowie wyspowej. Dzięki temu zyskasz wielofunkcyjny mebel, który równie dobrze może być miejscem spożywania posiłków, jak i ich przygotowywania. Oprócz aspektu praktycznego, jest to również opcja niezwykle atrakcyjna pod względem aranżacyjnym.

Organizery do szuflad - sposób na bałagan w kuchni

Wyspie kuchennej zwykle nie grozi brak powierzchni, dlatego można ją wyposażyć w wiele praktycznych funkcji. Znajdzie się w niej miejsce na strefę zmywania, gotowania i blat roboczy, pod którym można zmieścić sprzęt AGD oraz miejsce na przechowywanie wszystkich niezbędnych w kuchni przedmiotów. Dzięki zamontowanemu barkowi, wycofanym nieco frontom lub zintegrowanemu półwyspowi staje się także miejscem spożywania posiłków. W odpowiednio dużych przestrzeniach połączyć z nią można nawet sporej wielkości stół. Co istotniejsze, jest to mebel zamawiany na wymiar, dlatego łatwo da się go dopasować do miejsca i potrzeb użytkowników. Tym samym zabudowa wyspowa równie dobrze sprawdzi się zarówno w aranżacji minimalistycznej, klasycznej, rustykalnej czy industrialnej. 

Popularnym rozwiązaniem jest łączenie wyspy z jednorzędowym aneksem kuchennym. Wówczas wyspa staje się przestrzenią roboczą, a całą ścianę zabudowuje się szafkami i sprzętem AGD. Przy tym trzeba pamiętać, że styl takiej kuchni powinien dobrze komponować się ze stylem salonu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce