Jasna kuchnia z cegłą. Drewniany blat pięknie ociepla aranżację. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 15 sty 2018 09:01 (aktualizacja: 16 sty 2018 15:25)

Kuchenne blaty w kolorach drewna - w wersji klasycznej i nowoczesnej

Wybór kuchennego blatu to jedna z najważniejszych decyzji związanych z aranżację kuchni. Blat wykonany z drewna lub z laminatu doskonale imitującego ten naturalny materiał będzie dobrym rozwiązaniem niezależnie od stylu, w jakim chcemy urządzić naszą kuchnię.

CZYTAJ TEŻ: 20 nowoczesnych, minimalistycznych kuchni

Większość z nas lubi kolory drewna we wnętrzu - dają one niepowtarzalne wrażenie ciepła i przytulności, ponadto doskonale komponują się zarówno z modną bielą, jak i innymi barwami. Odcienie dębu, buka, sosny, orzecha czy też gatunków egzotycznych bardzo dobrze "czują się" w kuchni. Jeśli nie mamy ochoty na pełną zabudową w takim kolorze, dobrym wyborem będzie drewniany lub drewnopodobny blat. 

Blaty z naturalnego drewna to rozwiązanie, które zawsze będzie na czasie, szczególnie dla tych użytkowników, którzy cenią urok klasyki i ciepło, które we wnętrzu tworzy ten materiał. W pomieszczeniach tradycyjnych, urządzonych w ciepłych tonacjach, doskonale zaprezentują się gatunki rodzime, takie jak buk, dąb czy jesion. Blaty bukowe i jesionowe występują w delikatnych odcieniach, poczynając od rozbielonego beżu przez stonowane złoto i subtelne róże, aż po jasny brąz. Ze względu na delikatną kolorystykę gatunki te polecane są do wnętrz w naturalnym stylu skandynawskim. Natomiast gatunki egzotyczne cechujące się mocną, żywą kolorystyką oraz zróżnicowanym usłojeniem staną się przykuwającym uwagę elementem wystroju wnętrza nowoczesnego.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce