Fot. Marchi

Fot. Marchi

  • Autor: bm
  • 04 wrz 2017 08:27 (aktualizacja: 05 wrz 2017 15:17)

Kuchnia z otwartymi półkami - zobacz jak pięknie może wyglądać!

Otwarte lub przesłonięte transparentnym szkłem półki w kuchni mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. Przełamują i urozmaicają monolityczną zabudowę, dają możliwość zaprezentowania pięknej zastawy stołowej i wprowadzają do kuchni wrażenie lekkości i jednocześnie domowego ciepła.

czytaj: KUCHNIA W KOLORZE

Na rynku mebli kuchennych wyraźnie widać tendencję do zamykania większości zawartości półek za pełnymi frontami, których jednolitość często podkreślona jest dodatkowo brakiem uchwytów. Nie każdy jednak lubi minimalizm w pomieszczeniu, które z założenia ma być ciepłe, otwarte i pełne życia. Z takim klimatem doskonale komponują się otwarte półki, na których przechowamy naczynia i inne niezbędne przedmioty. Półki mogą być przesłonięte transparentnym szkłem - wówczas unikniemy gromadzenia się kurzu na przedmiotach. Z kolei półki całkowicie otwarte ułatwią nam korzystanie z kuchennych gadżetów, które są wtedy zawsze pod ręką.

Takie rozwiązanie w kuchni to również możliwość zaprezentowania pięknej zastawy stołowej, co szczególnie dobrze wygląda w przypadku kuchni otwartych na salon i jadalnię. Odpowiednio dopasowane kolorystycznie filiżanki czy talerze są dopełnieniem wyposażenia całego pomieszczenia, przyciągają uwagę naszych gości, dodają przytulności i domowego klimatu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce