Kolekcja Lurvig firmy IKEA. Fot. IKEA

Kolekcja Lurvig firmy IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 23 paź 2017 11:11 (aktualizacja: 23 paź 2017 14:01)

Meble dla zwierząt domowych - jak zadbać o ukochanego czworonoga

Wyposażając dom, staramy się dbać o potrzeby jego wszystkich użytkowników. Nie zapominajmy, że wśród nich są także... psy i koty. Okazuje się, że możemy efektownie umeblować także ich domowy zakątek.

Czytaj też: Meble do salonu - poznaj styl urban jungle

Jak umeblować miejsce przeznaczone dla naszego ukochanego czworonoga? Jego centralnym punktem jest legowisko (łóżko), zwykle mające postać miękkiego siennika, wykonanego z odpornej, a przy tym bardzo estetycznej tkaniny. Niekiedy jednak pojawiają się też miniłóżka i sofy do złudzenia przypominające te, z których korzystają ludzie.

Właściciele zwierząt mogą też skorzystać z mebli służących nie tylko do spania i leniuchowania, ale też do zabawy. Mogą to być różnego rodzaju schowki i miniaturowe półeczki. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pupili niektóre z nich wykonywane są z tektury wzmocnionej, a przy tym aksamitnej w dotyku (np. meble marki MyKotty).

Meble dla zwierząt oferują nie tylko niewielkie firmy specjalizujące się w tym nietypowym asortymencie. Coraz częściej interesują się nimi również znaczący producenci. Jesienią kolekcję specjalnie zaprojektowaną dla psów i kotów wprowadziła choćby IKEA. Są w niej między innymi łóżka i drapaki. Część przedmiotów powstała na bazie istniejących już mebli marki IKEA, więc legowisko dla psa może zostać wykorzystane też jako nocny stolik. Nowa seria o nazwie "Lurvig" póki co testowana jest w wybranych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Japonii.

W tym roku z myślą o właścicielach zwierząt Swarzędz Home wprowadził do swojej oferty specjalne „zwierzolubne” tkaniny, ułatwiające codzienne dbanie o porządek i zachowujące dłużej swój atrakcyjny wygląd.

Niedawno również w ramach promocji miasta Fukuoka (znajduje się tam ponad 150 zakładów produkujących meble) japońscy projektanci zrealizowali projekt polegający na zmniejszeniu "ludzkich" mebli do potrzeb... kotów. Tak powstałe łóżka i sofy zostały umieszczone w centrum informacji turystycznej w Fukuoce.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce