Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Urban Jungle. Fot. Dekoria.pl

Meble do salonu - poznaj styl urban jungle

  • Autor: mg
  • 19 paź 2017 12:53 (aktualizacja: 20 paź 2017 11:46)

Szukacie nowego pomysłu na aranżację wnętrza? Zobaczcie więc, jak w Waszym domu może zagościć... miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na ożywienie mieszkania. Radzimy, jak wprowadzić ten styl do wnętrza, żeby osiągnąć najlepszy efekt?

Czytaj też: Meble do jadalni - jak dobrać krzesła do stołu?

Styl urban jungle zyskuje popularność na fali mody na kolor zielony. Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w domowym zaciszu. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą.

Na styl ubran jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wysuwa się egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze ¬– którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować na dwa sposoby.

• Zaaranżowanie całego wnętrza według stylu urban jungle oraz estetyka tropikalna. W całym pomieszczeniu dominuje motyw dzikiej natury. Ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami i zieloną kolorystyką kontrastować będą złote i brązowe dodatki oraz naturalne materiały.

• Pojedyncze akcenty urban jungle w pomieszczeniu. Motyw dżungli występuje tylko w dodatkach – poduszkach dekoracyjnych, kocach, ozdobach, obrazach itd. Całości dopełnia kolorystyka neutralna: piaskowe pastele, szarości czy ponadczasowe połączenie czerni i bieli. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA