Kolekcja Aspero firmy Paged. Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 18 sie 2017 10:18 (aktualizacja: 18 sie 2017 11:48)

Meble do jadalni. Wolisz styl klasyczny czy nowoczesny?

Coraz częściej do jadalni wybieramy meble w stylu nowoczesnym, o jasnej kolorystyce i minimalistycznych kształtach. Nie oznacza to wcale, że meble utrzymane w stylu klasycznym odeszły do lamusa. Prezentujemy piękne kolekcje mebli do jadalni, zaprojektowane zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Meble w stylu prowansalskim. Zobacz, co proponują producenci.

Coraz częściej Polacy, którzy urządzają jadalnię, decydują się na meble w nowoczesnym stylu. Jasne, czyste kolory i proste, harmonijne, a przy tym oszczędne kształty to jego podstawowe wyróżniki. Co decyduje o takim wyborze? Po pierwsze, nowoczesne meble do jadalni często mają charakter modułowy, a to oznacza, że można je dowolnie rozbudowywać i bez większych problemów dopasowywać do indywidualnych potrzeb. To istotne, zwłaszcza w sytuacji wciąż ograniczonych powierzchni mieszkalnych. Nie bez znaczenia jest też moda. Obecnie mebel nie pełni wyłącznie funkcji użytkowych. Ze względu na swoją oryginalną formę staje się on także elementem dekoracyjnym. A nowoczesnym meblom, powstającym wielokrotnie przy współpracy ze znanymi projektantami, trudno odmówić atrakcyjności.

Tym niemniej wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnego wzornictwa, którzy ponad aktualne trendy cenią sobie ponadczasową stylistykę mebli. Styl klasyczny objawia się przede wszystkim w harmonijnych i regularnych podziałach frontów, koniecznie zdobionych dekorami drewnopodobnymi. Dekoracje i kształt akcesoriów mają podkreślać ponadczasowy, elegancki charakter mebla, który sam z siebie emanuje trwałością i jest masywny, co gwarantuje jego użytkowanie przez długie lata. Często jadalniana klasyka przybiera postać stylu rustykalnego, którego jednym z najefektowniejszych wcieleń są inspiracje prowansalskie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce