Meblościanka z przesuwnymi drzwiami pozwoli zakryć telewizor. Projekt: Anna Fodemska. Fot. Bartosz Jarosz

Meblościanka z przesuwnymi drzwiami pozwoli zakryć telewizor. Projekt: Anna Fodemska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 04 sty 2018 14:01 (aktualizacja: 09 sty 2018 10:00)

Meble do salonu - inspiracje z polskich mieszkań

Otwarta przestrzeń, część dzienna połączona z aneksem kuchennym, jasne, rozbielone kolory, często ożywione bardziej wyrazistymi elementami, proste formy mebli - tak w skrócie można scharakteryzować najpopularniejszy styl urządzania salonu w polskich mieszkaniach. Niezależnie jednak od tego - każde wnętrze jest inne.

CZYTAJ TEŻ: Jak podzielić wnętrze przy pomocy regału?

Wybierając meble i dodatki do pokoju dziennego, staramy się nadać indywidualny charakter wnętrzu, chcemy, aby pasowało do naszego stylu życia i upodobań, gdyż tylko wtedy możemy czuć się w nim dobrze i swobodnie. Salon to strefa relaksu, ale również miejsce reprezentacyjne, gdzie wprowadzamy naszych gości. Ważne jest więc pierwsze wrażenie, ale też funkcjonalność i harmonijne dopasowanie wszystkich elementów.

Na załączonych zdjęciach prezentujemy mieszkania zaprojektowane przez profesjonalistów, we współpracy z właścicielami - mieszkańcami. Na pierwszy rzut oka wiele cech je łączy - większość z nich utrzymana jest w stonowanych, dość neutralnych, choć raczej ciepłych kolorach. Widać sporo pasteli, szarości i bieli, które już od kilku sezonów są modne i popularne. Meble mają proste, lekkie formy i jest ich niewiele - w salonach królują sofy i narożniki, zaś pozostałe elementy stosujemy dość oszczędnie. Podobieństwa są jednak tylko pozorne, bo każde z prezentowanych wnętrz ma własny, indywidualny styl, wyrażający się najczęściej w drobiazgach: ciekawej formie krzeseł, własnoręcznie wykonanych dekoracjach, nietypowych tkaninach czy poduszkach, oryginalnych lampach...


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce