Dzięki niebieskiemu kolorowi drewno stało się bardziej wyraziste. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 13 lut 2018 09:44 (aktualizacja: 15 lut 2018 08:56)

Meble kuchenne - postaw na kolory we wnętrzu

Najnowsze aranżacje kuchenne zrywają ze stereotypem zimnych, jednolitych kolorystycznie zabudów. Wszystko za sprawą odważnych kolorów, które coraz odważniej wkraczają do naszych domów. Zobaczcie kilka przykładowych kuchni, w których projektanci nie bali się sięgać po kolory.

Czytaj też: Wybierz ścianki przyblatowe w kolorze blatu

Designerzy zachęcają do stosowania odważnych kolorów w kuchni. To duża zmiana w porównaniu do monochromatycznych wnętrz, które przez kilka sezonów urządzaliśmy w dyktacie minimalistycznej bieli i uniwersalnej szarości. Dzięki zróżnicowanej palecie barw pomieszczenia staną się ciekawsze i bardziej spersonalizowane. Wyraziste kolory to również niezawodny sposób na przełamanie monotonii i podniesienie temperatury aranżacji. Zabudowa meblowa ubrana w kolory sprawia wrażenie bardziej dynamicznej. 

W tym sezonie stawiamy na intensywne barwy, takie jak fiolet, zieleń, czerń czy czerwień. Niezwykle popularny jest również niebieski w swoich licznych odmianach. Kolor to dominujący element wystroju, dlatego warto połączyć go z bardziej stonowaną bazą w postaci dekorów inspirowanych drewnem lub kamieniami.

Ciekawą alternatywą dla kolorów są modne motywy roślinne. Wprowadzamy je do wnętrz nie tylko w postaci roślin czy ziół w doniczkach, które ustawiamy na blacie czy otwartych półkach, ale również jako śmiałe i wyraziste wzory na ścianach lub podłogach. Taki dominujący roślinny element uatrakcyjni nawet minimalistyczną, jednolitą zabudowę kuchenną. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce