Fot. Colombini Casa

Fot. Colombini Casa

  • Autor: bm
  • 14 wrz 2017 09:19 (aktualizacja: 15 wrz 2017 09:48)

Przechowywanie w pokoju dziecięcym - ciekawe i funkcjonalne rozwiązania

Nie ma idealnej recepty na porządek w pokoju dziecięcym - zarówno w tym należącym do przedszkolaka, jak i do nastolatka. Mnóstwo przedmiotów, ubrań, zabawek, książek - wszystko trzeba gdzieś przechować. Rozwiązaniem mogą być pojemne szafy, skrzynie i przeróżne sprytne schowki.

ZOBACZ: Łóżka piętrowe dla dzieci

Na rynku dostępnych jest wiele możliwych rozwiązań - począwszy od tradycyjnych szaf - poprzez różnego rodzaju komody, skrzynki, pufy z pojemnikiem - aż po systemowe rozwiązania wykonywane na zamówienie, np. z drzwiami przesuwnymi. Im więcej przegródek, półeczek, szuflad - tym lepiej, bowiem wtedy każdy nawet najmniejszy drobiazg będzie miał swoje miejsce. Ciekawe sposoby na przechowanie oferuje chociażby IKEA - w sklepach tej sieci można wybrać rozwiązania "szyte na miarę", skomponowane zgodnie z preferencjami i możliwościami lokalowymi. Podobnym, funkcjonalnym pomysłem jest zabudowa wnęk i zakamarków. Nie marnujemy wówczas cennego miejsca i sprawiamy, że każdy centymetr powierzchni jest zagospodarowany. 

Ciekawym rozwiązaniem są meble - "kombajny", składające się z łóżka piętrowego, pod którym przestrzeń zabudowana jest szafkami i półkami. Wreszcie - pozostają tradycyjne szafy wolno stojące, które w polskich sklepach znajdziemy z szerokim wyborze. Warto przy tym zwrócić uwagę na popularne ostatnio szafy narożne, które pozwalają na zagospodarowanie niewygodnych kątów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce