Producenci okuć meblowych starają się, żeby nawet elementy techniczne były ozdobą mebli. Fot. Hettich

Producenci okuć meblowych starają się, żeby nawet elementy techniczne były ozdobą mebli. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 09 lut 2018 07:46 (aktualizacja: 11 lut 2018 14:33)

Jak sprawić, żeby ciemne fronty nie straciły swej estetyki?

Meble z dekorami inspirowanymi ciemnymi gatunkami drewna doskonale prezentują się w eleganckich wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać, że te wysmakowane kolekcje muszą mieć odpowiednie zawiasy i szuflady, które nie zakłócą ich designu.

Czytaj też: Meble do kuchni - sposób na funkcjonalne szuflady

Producenci okuć meblowych starają się, żeby nawet elementy techniczne, takie jak zawiasy, były ozdobą mebli. Przykładem takiego rozwiązania jest choćby zawias "Sensys" w kolorze czerni obsydianu, który współgra z ciemnymi meblami, a szczególnie z modnymi czarnymi matowymi frontami. Z powodzeniem można zastosować go zarówno do cienkich, jak i grubych frontów. Niezależnie od wielkości i ciężaru drzwi zapewnia on odpowiednią amortyzację, która jest zintegrowana w niewidoczny sposób i zapewnia łagodne domykanie drzwiczek mebli.

Zgodnie z zasadą harmonii także szuflada wysunięta z zabudowy meblowej nie powinna odbiegać kolorem od eleganckich ciemnych frontów. W trosce o design mebli lakierowanych w ciemnych barwach czy uszlachetnionych ciemnym dekorem drewna producenci akcesoriów dają możliwość skonstrowania szuflady z elementów współgrających z kolorystyką frontu meblowego. Dzięki temu mebel jest harmonijny pod względem kolorystyki, niezależnie od perspektywy, z jakiej się na nie patrzy. Odpowiednio dobrać można nie tylko boki szuflad, ale też organizery czy przegródki do stabilizowania produktów spożywczych w wysokiej szufladzie. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ