Niewielkie fronty przesuwne są zarazem praktyczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie. Fot. Hettich

Niewielkie fronty przesuwne są zarazem praktyczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 31 sie 2017 09:39

Jak wykorzystać w meblach małe przesuwne fronty - ciekawe rozwiązania

Drzwi przesuwne można stosować nie tylko w dużych szafach. Ostatnio modne staje się wykorzystywanie ich w salonowych regałach czy kuchennych szafkach wiszących. Zobaczcie, jakie możliwości aranżacyjne dają drzwi przesuwne o mniejszych rozmiarach.

Systemy elektrycznego otwierania szafek i szuflad - zobacz praktyczne rozwiązania

Fronty przesuwne są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Nie wymagają bowiem projektowania uchwytów ani na frontach, ani na ich krawędziach, dzięki czemu producenci mogą tworzyć nowoczesne, minimalistyczne bryły, wpisujące się w najnowsze trendy.

Dotychczas szafy zamykaliśmy tylko dużymi frontami. Tymczasem meble w przedpokoju, garderobie czy w kuchni mogą mieć zabudowę modułową z wydzielonymi strefami. Wybrane segmenty można zamknąć osobnymi frontami. To doskonały pomysł na tworzenie przestrzeni wielofunkcyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu na przykład ta sama meblościanka raz może być elementem domowego biura, zaś innym razem stać się meblem na wskroś domowym.

Zamiana dużych drzwi szafy na małe fronty przesuwne to także sposób na ciekawe łączenie różnych kolorów, które urozmaicą wnętrze. Dzięki nim wnętrze zyska ciekawy charakter.

Drzwiczki przesuwne idealnie zastąpią także rozwierane fronty szafek wiszących w meblach kuchennych czy łazienkach. Szczególnie sprawdzą się w wąskich pomieszczeniach, ale także ułatwią życie osobom, które nie lubią wspinać się na palce, by chwycić za uchwyt frontu otwieranego do góry.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce