Cargo mini wąskie firmy Rejs. Fot. Rejs

  • Autor: mg
  • 09 lis 2017 10:48 (aktualizacja: 10 lis 2017 11:40)

Jak zaaranżować niewielką kuchnię - kilka praktycznych sposobów

Zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie, a przy tym funkcjonalnej kuchni zawsze jest nie lada wyzwaniem. Wyzwaniem tym większym, im mniejszą kuchnię mamy do dyspozycji. Z pomocą przychodzą profesjonalne systemy, które znajdują zastosowanie w każdym wnętrzu.

Czytaj też: Jak ukryć sprzęt AGD za frontami meblowymi?

Przestronne wnętrza sprzyjają dobremu samopoczuciu. Małe - trudniej jest zaaranżować i efektywnie wykorzystać. Co zrobić, jeśli metraż naszej kuchni jest niewielki? Warto wiedzieć, że małym kuchniom sprzyja niska zabudowa. Jeśli możemy, nie decydujmy się tu na szafki od podłogi do sufitu. Nad tymi niskimi, podblatowymi, możemy zawiesić półki lub systemy relingowe, co stworzy dodatkową przestrzeń na różnego rodzaju przedmioty, a przy okazji nie zmniejszy optycznie przestrzeni i nie stworzy przytłaczającego wrażenia. Jeśli jednak chcemy przechowywać w kuchni więcej rzeczy i szafki „wysokie” lub „górne” są niezbędne – postawmy na te z przeszklonymi frontami. Dodatkowo, w celu optycznego powiększenia pomieszczenia, warto postawić na meble wykończone na wysoki połysk.

Funkcjonalne rozwiązania

Podczas urządzania niewielkiej kuchni nie możemy skupiać się wyłącznie na powyższych trikach. Wszak poza tym, że chcemy, by pomieszczenie optycznie wydawało się większe – musimy tu rzeczywiście pomieścić sporo przedmiotów – poczynająć od produktów spożywczych, przez naczynia, garnki i środki czystości, aż po drobne sprzęty AGD. Zazwyczaj chcemy, aby wszystkie wymienione rzeczy były w zasięgu ręki. Tylko wtedy przygotowywanie posiłków będzie czynnością przyjemną, która nie zabiera zbyt wiele czasu. Warto więc postawić na rozwiązania, które pozwolą nam np. wysunąć całą zawartość szafki i szybko znaleźć to, czego akurat potrzebujemy. Era mebli kuchennych, z których musimy wyjmować całą zawartość, zanim dostaniemy się do produktów ustawionych w głębi – zdecydowanie przemija.

Zacznijmy od szuflad

Strzałem w dziesiątkę dla niewielkiej kuchni są szuflady. Pozwalają zoptymalizować przestrzeń przechowywania, a na dodatek – umożliwiają utrzymanie porządku. W ofercie firmy Rejs znajdziemy różnego rodzaju propozycje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników – można dostosować je do indywidualnych potrzeb, zarówno estetycznych, jak i praktycznych.

Warto zwrócić uwagę m.in. na system szuflad "Comfort Box", które są dostępne w różnych rozmiarach i wysokościach. Pozwalają na pełny wysuw, co oznacza łatwy i szybki dostęp do wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów. Ich dodatkową zaletą, ułatwiającą urządzenie kuchni w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom, jest fakt, iż występują w dwóch opcjach – jako szuflady wewnętrze lub frontowe. Właściciele małych kuchni z pewnością zainteresują się także szufladami "Comfort Box" pod zlew – pozwolą one zagospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania (np. środków czystości), która zazwyczaj, w tradycyjnych szafkach pod zlewem, nie jest wykorzystywana.

W małej kuchni sprawdzą się także szuflady "Slim Box" o ładowności 40 kg. Ich wyróżnikiem są wąskie, proste ścianki boczne, których grubość wynosi zaledwie 13,4 mm. Ten typ boczków pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szuflady, a tym samym – na zwiększenie jej pojemności. "Slim Box" także dostępne są w dwóch wersjach (szuflady frontowe i wewnętrze). Mamy tu do wyboru trzy wysokości (89 mm, 121 mm i 185 mm) i cztery długości prowadnicy o pełnym wysuwie (400 mm, 450 mm, 500 mm i 550 mm). Co ważne – produkt można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy dzięki temu, że możemy zdecydować się tu na dowolną szerokość szuflad.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce