Dekor Iconic firmy Interprint. Fot. Interprint

Dekor Iconic firmy Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 16 sie 2017 12:20 (aktualizacja: 17 sie 2017 12:57)

Meble do salonu i jadalni. Czy Polacy lubią meble z wzorami bukowymi?

Meble zdobione imitacjami drewna bukowego, choć przegrywają pod względem popularności ze wzorami dębowymi, nadal są chętnie wybierane przez Polaków. Jest to przede wszystkim zasługą ich uniwersalności, która sprawia, że świetnie będą wyglądały w każdym rodzaju wnętrza.

Meble do salonu. Prezentujemy najciekawsze wzory dębowe!

Największą zaletą dekorów bukowych jest ich uniwersalna stylistyka, wyrażająca się w delikatnym rysunku drewna i łagodnej kolorystyce. To sprawia, że doskonale komponują się z innymi wzorami i z szeroką paletą kolorów. Wiele osób postrzega estetykę tego typu jako niezwykle atrakcyjną. Wzory bukowe bez problemu można zestawiać z bardziej zdecydowanymi wzorami, często fantazyjnymi lub monochromatycznymi. Niekiedy występują one w roli dekoru dominującego, innym razem w postaci dekoracyjnych wstawek.

Przyglądając się meblom dostępnym w polskich sklepach, wyraźnie widać dwa rodzaje dekorów bukowych. Pierwszy stoi pod znakiem delikatnie zarysowanej struktury i stonowanej kolorystyki. Jednak są też meble, w których wzory bukowe nabierają bardziej wyrazistego charakteru. Kolorystyka „nowych” buków staje się chłodniejsza i bliższa bieli niż odcieniom żółtego. Wyraźniej zarysowane zostają także elementy strukturalne – promienie, fladry itp. Często zostają one delikatnie skontrastowane z jasnym, beżowym tłem. Charakteru i autentyczności nadają dekorom bukowym również drobne pęknięcia i sęki. Sprawiają one, że rysunek drewna jest bardziej naturalny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce