Meble.com.pl - komfort na miarę

W kolekcji Teo firmy Paged zestawione ze sobą zostały dwa dekory dębowe – dąb naturalny i kawowy. Fot. Paged

Meble do salonu. Oto najciekawsze wzory dębowe

  • Autor: mg
  • 07 sie 2017 09:50 (aktualizacja: 07 sie 2017 14:36)

Lubimy, gdy meble w salonie są eleganckie, a nic tak nie nadaje im klasycznej elegancji jak wzory imitujące naturalny dąb. To zdecydowanie najpopularniejszy sposób wykończenia mebli wykorzystywanych do aranżacji salonu. Wzory dębowe równie dobrze nadają się na meble nowoczesne, jak i w stylu vintage.

Zobacz projekty krzeseł i foteli autorstwa Tomka Rygalika!

Od dawien dawna dąb nosi dumne miano królewskiego drzewa. I nic nie wskazuje na to, by miał się zrzec tego tytułu. Mocarny, wytrzymały, a przy tym pełen naturalnego piękna… Rysunek słojów dębu niezmiennie uznawany jest za bardzo atrakcyjny. To odwieczny synonim naturalnego piękna i szlachetności. Nic dziwnego, że po meble z wzorami dębowymi szczególnie chętnie sięgają ludzie, dla których liczy się autentyczność i naturalne piękno. 

Aktualnie w sklepach można znaleźć bogatą ofertę mebli do salonów z dębowymi wykończeniami. Są wśród nich kolekcje o klasycznym charakterze, wiernie odzwierciedlające najbardziej charakterystyczne cechy tego gatunku drewna, a także meble rustykalne, które trafiają do miłośników ekologii i sielskich aranżacji. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz także mają w czym wybierać. 

Coraz modniejsze są meble z wzorami dębowymi noszącymi ślady zużycia lub pełne naturalnych niedoskonałości. Umożliwiają one kreowanie wnętrz niepowtarzalnych, które mają odzwierciedlać indywidualizm ich właścicieli. Tym samym stają się swoistym wyzwaniem rzuconym uładzonej elegancji.

Wiele dzieje się nie tylko w stylistyce, ale i kolorystyce dekorów dębowych. Wciąż dużą popularnością cieszą się produkty utrzymane w jasnej, ciepłej kolorystyce. Specjalnie z myślą o zwolennikach skandynawskiego minimalizmu opracowywane są też jasne dekory dębowe z efektem bielenia.

Dla przeciwwagi producenci wprowadzają też na rynek wzory o nieco ciemniejszych wybarwieniach, które doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie zamiarem projektanta jest wykreowanie wnętrza emanującego luksusem i elegancją. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA