Kolekcja Amelie z oferty salonów Agata. Fot. Agata

Kolekcja Amelie z oferty salonów Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 18 wrz 2017 12:24 (aktualizacja: 19 wrz 2017 14:44)

Meble pikowane - sposób na eleganckie wnętrze

Pikowanie sprawia, że meble wyglądają bardzo klasycznie i nadają elegancji całemu pomieszczeniu. Sprawdź, jak to wykorzystać, aranżując przestrzeń w swoim domu!

Meble w salonie - sofy, które zachwycają kolorami

Pikowane meble doskonale nadają się do klasycznych, eleganckich wnętrz. Występują zarówno w ekoskórze, jak i miękkich welurach. Ważne jest to, aby tkanina była miękka i elastyczna. Dzięki pojedynczym ukłuciom tapicerka marszczy się w charakterystyczny sposób, co nadaje wrażenie lekkiej trójwymiarowości - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrza salonów Agata.

Na estetykę i postrzeganie całego mebla znaczący wpływ mają właśnie szczegóły. Liczy się nie tylko kształt, tkanina czy kolor sofy bądź fotela, ale też subtelne detale nadające całości określonego charakteru. Takim szczegółem mogą być charakterystyczne zagięcia pojawiające się właśnie w wyniku pikowania, które nadają określony kierunek całej aranżacji.
 
Aby stworzyć klasyczne, eleganckie wnętrze, warto postawić na mocny akcent, np. wyróżniające się kształtem i formą pikowane meble. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętajmy jednak, aby postawić na spójność kolorystyczną i nie wprowadzać zbędnych elementów, które przytłoczą całość - dodaje Natalia Nowak.


 
  
 
 
 


 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • usia u, 2017-09-19 18:10:03
    Oj świete słowa my tez kupiliśmy sobie w meble hot taka pikowana kanapę i pokój bardzo zyskał na uroku. De facto ta nasza niebieska kanapa jest też ty na jednym ze zdjęć, zatem dokonaliśmy dobrego wyboru.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce