Sofa z zestawu SoftBox firmy Profim (projekt: Paul Brooks) wydaje się być podtrzymywana na delikatnych wstążkach – aluminiowe bądź drewniane nogi wyglądają lekko, a jednocześnie stabilnie. Fot. Profim

Sofa z zestawu SoftBox firmy Profim (projekt: Paul Brooks) wydaje się być podtrzymywana na delikatnych wstążkach – aluminiowe bądź drewniane nogi wyglądają lekko, a jednocześnie stabilnie. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 19 lip 2017 11:00 (aktualizacja: 20 lip 2017 10:34)

Sofa w salonie. Nietypowe meble dla poszukujących oryginalności

Sofa na nietypowej podstawie to idealne rozwiązanie dla osób marzących o oryginalnym wnętrzu. Dzięki niej salon staje się nie tylko funkcjonalny, ale też zyskuje na atrakcyjności. Prezentujemy najciekawsze meble do salonu dostępne w sklepach.

Lubisz styl skandynawski? Musisz zobaczyć te kuchnie!

Kształt i kolor - to one w pierwszej kolejności zwracają uwagę, gdy chcemy kupić wymarzoną sofę do salonu. Dostępny w sklepach wybór sprawia, że każdy znajdzie mebel dopasowany do własnych potrzeb. Zróżnicowana kolorystycznie i wzorniczo tapicerka, ciekawe formy - możliwości jest naprawdę wiele. Dochodzą do tego podstawy sof, które stanowią prawdziwe pole do projektowych popisów. 

Nóżki, wsporniki, czy płozy nie tylko podpierają konstrukcję mebla, ale też potrafią być prawdziwą jego ozdobą. Co więcej, za sprawą swojej dekoracyjności lub oryginalności wielokrotnie podkreślają charakter mebla.

Zastosowanie bardziej fantazyjnych podstaw oznacza w praktyce podwyższenie bryły mebla. Tylko w ten sposób nóżki zostaną wyeksponowane w całej okazałości. Zabieg ten sprawia, że w odbiorze sofa staje się „lżejsza”, mniej masywna. Równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnym, jak i zaaranżowanym klasycznie salonie, ważne, żeby miał on odpowiednio dużą powierzchnię. W innym razie efekt oryginalności zostanie poważnie osłabiony.

Sposób ukształtowania podstawy pozostaje już kwestią pomysłowości projektanta. Najczęściej są to pojedyncze nóżki o zróżnicowanych kształtach, ale też płozy i fantazyjne podstawy. Mogą być one wykonane z drewna lub metalu i wykończone na różne sposoby – lakierowane, malowane, chromowane itp. Bywają one kolorystycznie skontrastowane z meblem lub też są utrzymane w podobnym wybarwieniu. Zresztą producenci częstokroć proponują do wyboru kilka wersji samych podstaw, a także ich wykończenia.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce