Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Zoom firmy Libro. Fot. Libro

Sofy dwukolorowe - sposób na oryginalną aranżację salonu

  • Autor: mg
  • 22 wrz 2017 13:29 (aktualizacja: 25 wrz 2017 11:32)

Bogata oferta materiałów tapicerskich sprawia, że sofy są dostępne w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Jednak producenci idą o krok dalej, proponując meble, w których zostają zestawione ze sobą dwa kolory. To doskonały sposób na aranżację niebanalnego, nowoczesnego salonu.

Sofy pikowane - sposób na eleganckie wnętrze

Dwukolorowa sofa to propozycja dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań, takich, które starają się wykraczać poza utarte schematy aranżacyjne. Zestawienie dwóch barw sprawia, że mebel zyskuje intrygujący wygląd, przyciągając wzrok i stając się ozdobą każdego salonu. Zwykle podstawa mebla ma ciemniejszy kolor, a siedzisko z oparciem - jaśniejszy, choć nie jest to regułą.

Dobór kolorystyki tego typu sof nie może być dziełem przypadku i powinien wpisywać się w stylistykę całego wnętrza. Niekiedy kolory dobierane są na zasadzie kontrastu, innym razem pochodzą z tej samej gamy kolorystycznej, a różnią ją tylko zmienne tony. Tak czy inaczej dwukolorowa sofa staje się centralnym punktem salonu, pełniąc funkcje nie tylko użytkowe, ale też, a może przede wszystkim, dekoracyjne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA