Uchwyty krawędziowe z serii Profil C firmy GTV. Fot. GTV

Uchwyty krawędziowe z serii Profil C firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 29 lis 2017 09:12 (aktualizacja: 29 lis 2017 13:27)

Uchwyty krawędziowe - sposób na minimalistyczne meble w kuchni

Nowoczesne wnętrza stoją pod znakiem minimalizmu, który zakłada ograniczenie kolorów, faktur i kształtów. Co to oznacza w przypadku kuchni? Przede wszystkim zastosowanie gładkich, jednolitych frontów. Niekiedy tradycyjne uchwyty stosowane w meblach kuchennych zastępuje się uchwytami krawędziowymi.

Czytaj też: 25 białych kuchni, które rozświetlą Twój dom

Uchwyty krawędziowe doskonale prezentują się w niezwykle modnych teraz, nowoczesnych aranżacjach. Proste fronty pozbawione frezowań, którym towarzyszą subtelnie ukryte uchwyty krawędziowe, są kwintesencją minimalistycznej stylizacji. 

Swoją popularność uchwyty krawędziowe zawdzięczają eleganckiej w swej prostocie formie. Ale czy nie zmniejsza to ich funkcjonalności oraz komfortu użytkowania? Absolutnie nie. Wygodę użytkowania zapewnia specjalnie wyprofilowany, ergonomiczny kształt uchwytu: półokrągły lub ścięty do wewnątrz pod kątem 45°. Taka forma ułatwia złapanie krawędzi frontu i otwarcie szafki lub szuflady. Szeroka gama kształtów i rozstawów uchwytów pozwoli również na łatwiejszy ich dobór do wielkości frontu mebla. Dużą popularnością cieszą się modele "Profil L" czy "Profil C" - dostępne w listwach o długości 3.500 mm pozwalają na swobodne docinanie do pożądanego wymiaru. Warto wspomnieć, że teraz osiągalne są już także w czarnym, matowym wykończeniu, dzięki czemu zwiększą możliwości aranżacyjne – podsumowuje Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce