Gałki meblowe zdobione kryształami. Fot. GTV

Gałki meblowe zdobione kryształami. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 24 sie 2017 15:16 (aktualizacja: 25 sie 2017 12:37)

Uchwyty w stylu glamour - jak łatwo stworzyć eleganckie wnętrze

Dekoracyjne uchwyty są niczym dzieła sztuki. Zachwycają formą i jakością wykonania. Potrafią w prosty sposób nadać charakter każdemu wnętrzu. Zobaczcie, jak można odmienić meble dzięki uchwytom w stylu glamour.

Czytaj też: Sofy i narożniki w wersji high-tech

Uchwyty dekoracyjne to doskonały, a przy tym niezwykle prosty sposób na stworzenie niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Są one bogato zdobione (często nawet kryształkami Swarovskiego), mają kunsztowną formę, dzięki czemu do złudzenia przypominają kunsztowną biżuterię. Świetnie wpisują się w aranżacje utrzymane w stylistyce glamour, choć są bardziej uniwersalne niż na pozór mogłoby się wydawać. Równie dobrze pasują do klasycznych, jak i minimalistycznych mebli.

Ich kształty są niezwykle zróżnicowane i balansują między ascetyczną prostotą a niemalże barokową zdobnością. Zwykle utrzymane są w powściągliwej kolorystyce – polerowanego srebra bądź złota, choć w ostatnim czasie na popularności zyskują uchwyty z efektami patyny lub szczotkowania, które nadają im antykizujący wygląd i udanie wpisują w modną stylistykę vintage. Niekiedy polerowany metal łączony jest ze wstawkami z drewna (najczęściej ciemnego) lub tworzyw sztucznych (zwykle monochromatycznych). Ostatnio na rynku pojawiły się także uchwyty lakierowane na wysoki połysk lub matowane. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce